Doprava a platba

DOPRAVA

Spôsob dopravy si volí kupujúci pri objednaní tovaru vo formulári objednávky. Kupujúci má na výber z nasledovných spôsobov dopravy:

a) osobný odber u predávajúceho v maloobchodnej predajni v Čadci 
b) doprava prostredníctvom kuriérskej spoločnosti  Slovak Parcels  s poplatkom od 6,-€ s DPH.

c ) vyzdvihnutie zásielky na zvolenom  výdajnom mieste  Packety  od 4,80€ s DPH.

a) Osobný odber u predávajúceho

– objednaný tovar, ktorý je skladom si môže kupujúci vyzdvihnúť po vybavení objednávky (upozornenie mailom)  predávajúcim v sídle spoločnosti predávajúceho t.j. Okrasa,v.d., Čadca 
– objednaný tovar, ktorý nie je skladom a tovar na objednávku si môže kupujúci vyzdvihnúť po obdržaní mailu o vybavení jeho objednávky. 

Kupujúci sa zaväzuje prevziať objednaný tovar v dohodnutom termíne, t.j. 7 prac. dní na adrese uvedenej v objednávke.

V prípade nevyzdvihnutia tovaru vyrobeného na objednávku kupujúcim od oznámenia (emailom, telefonicky) vzniká právo účtovať kúpnu cenu a skladné vo výške 1€ bez DPH za deň skladovania. Predávajúci je oprávnený tovar zadržiavať, dokiaľ mu kupujúci neuhradí okrem kúpnej ceny i skladné.

b) Doprava prostredníctvom kuriérskej spoločnosti:

– Miesto dodania je stanovené na základe objednávky kupujúceho. Kupujúci sa zaväzuje prevziať tovar a podpísať Protokol o doručení a odovzdaní tovaru v dohodnutom termíne na adrese uvedenej v objednávke. Splnenie dodávky sa považuje okamihom dodania tovaru na miesto uvedené v objednávke a jeho fyzickým prevzatím kupujúcim alebo v prípade jeho neprítomnosti ním splnomocnenou osobou. Splnomocnená osoba je povinná preukázať predávajúcemu doklady potvrdzujúce splnomocnenie kupujúcim. V prípade odmietnutia prevzatia tovaru KURIÉR vyznačí odmietnutie v protokole o doručení a odovzdaní tovaru. V prípade nutnosti opakovaného zaslania objednaného tovaru z dôvodu neprítomnosti kupujúceho na mieste určenom ako miesto dodania v objednávke, všetky vzniknuté náklady hradí kupujúci.

Tovar skladom:

– ak nebola dodacia lehota dohodnutá inak, zaväzuje sa predávajúci zaslať objednaný tovar kupujúcemu do 10-15 pracovných dní od záväzného potvrdenia objednávky kupujúcim
– v prípade platby vopred  sa táto lehota počíta odo dňa prijatia celkovej platby na účte predávajúceho

Tovar, ktorý nie je skladom:

– ak nebola dodacia lehota dohodnutá inak, objednaný tovar, ktorý nie je skladom bude kupujúcemu doručený do 15 pracovných dní odo dňa obdŕžania záväznej objednávky od kupujúceho

– v prípade platby vopred sa táto lehota počíta odo dňa prijatia celkovej platby na účte predávajúceho

POZOR ! V hlavnej sezóne ( október – december) sa môže lehota dodania objednaného tovaru predĺžiť  vzhľadom na množstvo objednávok. Objednávky sú vybavované v poradí ,v akom prichádzajú. 

Pred koncom sezóny vopred informujeme, dokedy je možné si vyhotoviť objednávku s dodaním do Vianoc. 


PLATBA

Spôsob platby si volí kupujúci pri objednaní tovaru vo formulári objednávky. Kupujúci má na výber z nasledovných spôsobov platby:

1. dobierka (v hotovosti) – platobnou kartou priamo u kuriéra

2. prevodný príkaz 

3.  platobná brána PAYOUT 

Dobierka (v hotovosti)
Platbu uskutoční kupujúci v hotovosti  pri dodaní tovaru. Spolu s objednaným tovarom bude kupujúcemu doručený aj originál faktúry. Upozorňujeme,  že nie vždy je možné u kuriéra platiť platobnou kartou ! 

Prevodný príkaz 
Platba sa uskutočňuje vopred na základe mailu o prijatí Vašej objednávky, kde sa nachádza bankové spojenie. Ako VS použite číslo Vašej objednávky. Oznámenie o prijatí platby nezasielame , zašleme priamo potvrdenie o vybavení objednávky, keby je objednávka predaná prepravcovi. Originál faktúra bude pribalená k ozdobám.  V prípade osobného odberu obdržíte mail o uložení objednávky na predajni. 

Platobná brána Payout 

-platba platobnou bránou Payout  je certifikovaná platobná inštitúcia , ktorá ponúka rýchle, bezpečné a bezproblémové spracovanie platieb.


a) osobný odber – po úhrade objednávky pod VS (číslo objednávky) bude kupujúci  informovaný o možnosti vyzdvihnutia objednaného tovaru v sídle predávajúceho
b) dodanie prostredníctvom kuriérskej spoločnosti – po prijatí platby celkovej sumy na základe úhrady pod VS (číslo objednávky) vrátane dohodnutej výšky prepravného a balného bude kupujúcemu zaslaný objednaný tovar spolu s originálom faktúry. Predávajúci potvrdí kupujúcemu zaslanie objednaného tovaru prostredníctvom mailu. 

c) platobná brána : po vytvorení objednávky a potvrdení budete presmerovaní priamo na platobnú bránu, kde objednávku uhradíte. 

Tovar na objednávku (individuálna objednávka) :

vyžaduje sa platba prostredníctvom predfaktúry po dohode s obchodným oddelením. 

Platobné údaje:

Názov banky: Sberbank Slovensko,a. s., Žilina
Číslo účtu: 4460006903/3100
Variabilný symbol: číslo objednávky 

IBAN: SK39 3100 0000 0044 6000 6903
SWIFT: LUBASKBX

Upozornenie: v prípade prevodu platby zo zahraničia znáša všetky bankové poplatky kupujúci.
„OUR“ – všetky poplatky (banky platiteľa, banky príjemcu, ostatných korešpondentných bánk) znáša kupujúci – platiteľ

V PRÍPADE OTÁZOK KONTAKTUJTE PREDÁVAJÚCEHO: +421 41 4323027 alebo 0910 454 074 , krkoskova@okrasa.sk ,